Automobilio  
nuosavybės formų palyginimas

Sužinokite, koks būdas naudotis ar
įsigyti automobilį yra tinkamiausias Jums.

Renkantis automobilį kaip kasdienį kelionių palydovą, susiduriama su daug veiksnių, turinčių įtakos konkrečios transporto priemonės pasirinkimui, – nuo kėbulo tipo iki variklio darbinio tūrio. Tačiau šiais laikais automobilio markė ir modelis nėra vieninteliai dalykai, kuriuos vertėtų atidžiai apgalvoti. Svarbu ir tai, kaip įsigyji pačią transporto priemonę.

Sparčiai tobulėjant technologijoms, keičiasi ir priimtos normos. Jau seniai praėjo tie laikai, kai automobilio įsigijimas – iškart ar išperkamuoju būdu – buvo vienintelis ekonomiškai naudingiausias pasirinkimas.

Šiandien dauguma žmonių dažnai renkasi paslaugas ir prekes kaip prenumeratą, kurią lengva gauti ir taip pat lengva nutraukti. Kai kurie žmonės mėgsta naudotis automobiliu tik tada, kai jo tikrai reikia, kad visą likusį laiką jis nestovėtų be darbo. Šiame palyginime bus apžvelgiami automobilio eksploatavimo būdai, jų privalumai ir trūkumai. Jei apie kiekvieną iš tipų norite sužinoti daugiau, spustelėkite kiekviename skyriuje pateiktą nuorodą.

Automobilio prenumerata

Automobilio prenumerata yra gana nauja ir vis populiarėjanti paslauga Lietuvos rinkoje. Populiarėjimo priežastys gali būti įvairios – nuo galimybės dirbti nuotoliniu būdu iki sparčiai augančių naujų automobilių kainų.

Automobilių prenumeratą galima įsivaizduoti kaip išmaniojo telefono nuomos sutartį. Užuot pirkę įrenginį, mokate mažesnį mėnesinį mokestį ir po metų ar dvejų galite jį pakeisti nauju. Tas pats principas galioja ir automobilio prenumeratai.

Automobilio prenumerata (ilgalaike automobilių nuoma) gali naudotis tiek fiziniai asmenys, tiek įmonės. Tokios ilgalaikės automobilių nuomos fiziniams asmenims svarbus privalumas, kuriuo retai gali pasinaudoti privatūs asmenys, – visomis papildomomis išlaidomis, išskyrus degalus ar elektros įkrovimą ir langų skystį, pasirūpina nuomotojas. Tai reiškia, kad jums nereikia galvoti apie draudimą, techninę priežiūrą, remontą ir kitas išlaidas, nes jas padengia automobilio nuomos bendrovė.

Rinkdamiesi SIXT+ naujų ar beveik naujų automobilių ilgalaikę nuomą - automobilių prenumeratą turite pasirinkimo laisvę - galite išlikti lankstūs ir pasirinkti galimybę  nutraukti prenumeratos sutartį bet kuriuo metu arba užsisakyti automobilį ilgesniam iki 48 mėnesių terminuotam laikotarpiui. Skirtingai nuo kitų tipų, vertinimo ir sprendimų priėmimo laikas yra daug trumpesnis. Paprastai sutartį galite pasirašyti per vieną darbo dieną.
Atsižvelgiant į automobilio modelį, gali būti taikomas kelių šimtų eurų sutarties mokestis, kuris yra daug mažesnis nei, pavyzdžiui, pradinė įmoka, kurios reikalaujama sudarant išperkamosios nuomos sutartį.

Privalumai:

●fiksuota mėnesio įmoka;

●į kainą įskaičiuota techninė priežiūra, draudimas ir kt.;

●nuotolinis užsakymas ir dokumentų tvarkymas;

●sutarties pasirašymas per vieną darbo dieną.

Trūkumai:

● automobilis netaps jūsų nuosavybe;

●gali būti taikomas sutarties mokestis.

Automobilio nuoma

Nuoma kainuoja brangiau nei prenumerata, jei vertinsime vieno ar keleto mėnesių laikotarpį. Tačiau jei automobilio reikia tik kelioms dienoms, nuoma gali būti netgi labai patrauklus ir realus variantas, nes įsipareigojama neilgam laikotarpiui (paprastai kelioms dienoms ar savaitėms).

Įprastai vairuotojai automobilio nuomą dažniausiai renkasi keliaudami ir kai dėl avarijos ar užsitęsusio remonto iškyla būtinybė pakeisti automobilį. Pirmuoju atveju gali labiau apsimokėti išsinuomoti automobilį savaitei, kad į užsienį būtų galima vykti norimu maršrutu. Antruoju atveju – jei automobilis ilgai remontuojamas arba įvyko eismo įvykis – automobilio nuomos išlaidas paprastai padengia draudikas arba automobilio remonto įmonė.

Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje trumpalaikė automobilių nuoma gali būti brangesnis pasirinkimas, palyginti su kitais automobilio naudojimo būdais. Be to, automobilio nuomos kaina gali svyruoti atsižvelgiant į sezoną ir paklausą. Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad automobilių nuoma paprastai siūloma pagal automobilio tipą, o ne pagal konkrečius modelius.

Nuomodamiesi automobilį galite rezervuoti automobilio klasę– net jei svetainėje rodoma konkretaus automobilio modelio nuotrauka, jis gali būti neprieinamas ir jums bus pasiūlytas lygiavertis sedanas, kompaktinės ar kitos klasės automobilis. Norėdami išsinuomoti konkretų modelį, turite išsiaiškinti, ar paslaugos teikėjas jį gali suteikti.

Nuomataip pat gali būti naudinga ir vertinga tais atvejais, kai sugenda turimas automobilis, kad tuo metu neliktumėte be transporto priemonės.

Privalumai:

●galimybė naudotis automobiliu kelias dienas;

● automobilio pristatymas;

● sutarties nutraukimas bet kuriuo metu.

Trūkumai:

● negalima pasirinkti konkretaus automobilio modelio;

●didesnė kaina ilgesniam laikotarpiui;

●kaina gali būti nepastovi.

Automobilių išperkamoji nuoma

Iš esmės išperkamoji nuoma yra labai panaši į prenumeratą ir nuomą, tik su ilgesnio laikotarpio įsipareigojimais. Finansinės išperkamosios nuomos sutartis paprastai galima sudaryti nuo vienerių iki septynerių metų laikotarpiui, tačiau reikia sumokėti ne mažesnę kaip 10–20 % automobilio kainos pradinę įmoką ir sutarties sudarymo mokestį.

Sudarius sutartį, jos neįmanoma nutraukti be sutarties baudos arba automobilio išpirkimo, todėl prieš pasirašant sutartį reikėtų rimtai apsvarstyti automobilių finansinio lizingo privalumus ir trūkumus.

Atsižvelgiantį tai, kad bankai paprastai siūlo automobilių lizingą su kintamu EURIBOR tarifu, neįmanoma tikėtis konkrečios mėnesinės įmokos, nes ji gali ir padidėti.

Didžiausias finansinės išperkamosios nuomos privalumas yra tas, kad gali įsigyti bet kurį parduodamą automobilį, ne tik tą, kurį siūlo nuomos bendrovė. Be to, bankai linkę siūlyti geresnes palūkanų normas ekologiškesniems automobiliams.

Privalumai:

●galima pasirinkti beveik bet kurį automobilį;

●mažesnės palūkanų normos ekologiškiems automobiliams;

● automobilis gali tapti nuosavybe.

Trūkumai:

●didelė pradinė įmoka;

● EURIBOR tarifai gali padidėti;

● rizika, susijusi su automobilio rinkos verte.

Automobilių veiklos nuoma su visa priežiūra (verslui)

Be to, kas jau buvo pasakyta, yra daug kitų veiksnių, apsunkinančių arba palengvinančių įmonių kasdienybę renkantis automobilį.

Automobilių veiklos nuomą su pilnu aptarnavimu galima priskirti prie pastarųjų, nes į ją gali būti įtrauktos beveik visos su automobilio priežiūra susijusios išlaidos. Šį eksploatavimo būdą iš esmės galima palyginti su privatiems asmenims prieinama automobilių veiklos nuoma, tačiau šiuo atveju sutartis paprastai sudaroma ilgesniam laikotarpiui – bent 3–5 metams.

Ši paslauga gali būti labai naudinga įmonėms, kurios kas kelerius metus keičia automobilių parką. Automobilių veiklos nuoma su paslaugomis taip pat palengvina įmonės išteklių panaudojimą, nes nereikia samdyti atskiro specialisto, kuris rūpintųsi automobilių parko priežiūra ir kasdienėmis išlaidomis.

Kitavertus, ši paslauga gali būti mažiau aktuali įmonėms, kurios planuoja savo automobilius naudoti ilgiau ir turi galimybę juos remontuoti pačios.

Pagrindinis ilgalaikės veiklos nuomos su pilnu aptarnavimu privalumas, palyginti su įprasta finansine išperkamąja nuoma, yra sprendimo priėmimo greitis. Žinoma, tokių klausimų, kaip autoparko keitimas, nereikėtų skubinti, tačiau ilgalaikės automobilių veiklos nuomos su pilnu aptarnavimu atveju reikia pateikti kur kas mažiau dokumentų, o sprendimas pradėti dirbti kartu priimamas kur kas greičiau.

Privalumai:

●laiko ir išlaidų optimizavimas;

● 24/7 klientų aptarnavimas;

●automobilio nereikia įtraukti į ilgalaikį turtą;

●vienas mėnesinis mokestis už visas paslaugas.

Trūkumai:

●gali reikėti pradinio įnašo;

●taikomi sutarties nutraukimo mokesčiai.

Dalijimasis automobiliu

Automobilių nuoma gali būti naudinga, jei automobilis reikalingas tik kelioms dienoms, o dalijimasis gali būti dar patrauklesnis, jei automobiliu reikia naudotis vos tik kelias valandas.

Beto, patogu, kad šių automobilių galima rasti beveik ant kiekvieno kampo, ypač didesniuose miestuose. Tad, kad pasiektum norimą automobilį, toli eiti nereikės.

Tačiau tai turi ir neigiamą pusę. Gali būti sunkiau rasti vietą, kur palikti automobilį, labiausiai piko metu. Kol ieškai stovėjimo vietos, „skaitiklis sukasi“ už kiekvieną nuvažiuotą minutę ir kilometrą.

Prieš užsisakant tokio tipo automobilį, patartina atidžiai perskaityti paslaugų teikėjo nustatytas sutarties sąlygas. Taip pat teks sumokėti didelę franšizę arba papildomą mokestį, jei automobilis bus apgadintas ar pateks į eismo įvykį.

Privalumai:

●automobiliai prieinami iškart;

●greitas mokėjimas, naudojimas;

●automobilį gali palikti beveik visur (leistinose zonose).

Trūkumai:

●didelės ilgalaikės išlaidos;

●didelės nuobaudos;

●laiko ir kilometrų mokesčiai;

●dalijimosi automobiliais paslaugos teikiamos tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose (be to, baigus kelionę yra ribotos automobilių pastatymo galimybės).

Automobilio pirkimas

Galiausiai apžvelkime įprastą automobilio įsigijimo ir naudojimo būdą – pirkimą. Didžiausias privalumas, palyginti su kitais eksploatavimo būdais, yra tas, kad nesusidursi beveik su jokiais apribojimais – nereikia rūpintis, kiek kilometrų per mėnesį nuvažiuosi, į kokią šalį gali vykti ir pan.

Tačiauši laisvė turi savo kainą – visą automobilio vertę jo įsigijimo metu ir visas išlaidas, kurios gali būti patirtos per visą automobilio eksploatavimo laikotarpį.

Tiesa,savo ar kitų asmenų atsakomybę galite sumažinti naudodamasis privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės ir KASKO draudimais, tačiau jie kainuoja tam tikrą sumą (300–1 500 eurų ir daugiau), atsižvelgiant į automobilio modelį, variklio darbinį tūrį ir kitas aplinkybes.

Jei perkate naują automobilį, vos išvažiavus iš salono kaina gerokai krenta – ne tiki 20 % pirkimo kainos.

Privatiems asmenims sumokėti visą automobilio vertę iš karto retai kada yra naudingiau nei pasitelkti kitą eksploatavimo būdą. Po 5–7 metų tikriausiai norėsite pakeisti automobilį. Tai reiškia, kad teks parduoti senąjį.

Pardavimas gali tapti sudėtingas dėl įvairių veiksnių – rinkos paklausos, automobilio techninės ir vizualios būklės ir t. t. Jau nekalbant apie tai, kad neįmanoma atgauti visų išlaidų, patirtų eksploatuojant automobilį.

Visgi įsigyti elektromobilius pastaruoju metu apsimoka, nes valstybė tam tikromis sąlygomis naujiems ir mažai naudotiems aplinkai nekenksmingiems automobiliams teikia dalinį finansavimą, padedantį sumažinti bendrą pirkinio kainą.

Privalumai:

● automobilis tampa jūsų nuosavybe;

●jokių naudojimo apribojimų.

Trūkumai:

●daug papildomų išlaidų (draudimas, priežiūra ir kt.);

●automobilis sparčiai praranda vertę;

●didelės pradinės išlaidos (automobilio vertė).

Kiekvienas vairuotojas turi specifinių poreikių. Vieniems gali būti ekonomiškiau įsigyti nuosavą automobilį, kitiems – prenumeruoti. Kad galėtumėte atrasti sau geriausią sprendimą, svarbu apsvarstyti visus „pliusus“ ir „minusus“.

Paklauskite savęs, ar automobiliu naudositės kasdien, tik savaitgaliais ar dar rečiau. Atsakymas į šį klausimą didžiąja dalimi leidžia suprasti, į kurį automobilio eksploatavimo būdą reikėtų žvalgytis. Pirmuoju atveju prasminga automobilio prenumerata, išperkamoji finansinė nuoma arba pirkimas, antruoju – automobilio nuoma arba dalijimasis.

Įmonės taip pat turi apie ką pagalvoti, nes jų poreikiai įmonės transporto priemonėms skiriasi atsižvelgiant į įmonės tipą ir darbuotojų skaičių.

Įmonėms, kurios į užsienį eksportuoja savo žinias, automobilio kasdieniame gyvenime reikia mažiau. Šiuo atveju verslui gali pakakti automobilių prenumeratos, nuomos ar net dalijimosi.

Nemažiau svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti ieškant geriausio automobilio, yra galimybė jo atsisakyti, kai jis bus nebereikalingas. Pavyzdžiui, nuomodamas automobilį galite kasdien išbandyti vis kitą automobilio tipą. Tačiau jei pasirinkote išperkamąją finansinę nuomą – tokios galimybės netenkate.

Kaip ir priimant bet kokį finansinį sprendimą, automobilio įsigijimo būdas reikalauja kruopštaus apgalvojimo ir apsvarstymo, todėl tikimės, kad mūsų palyginimas padės jums rasti geriausią variantą.

Jei apie kiekvieną tipą norite sužinoti daugiau, peržiūrėkite išsamius aprašymus, pateiktus kiekviename skyriuje, paspaudę nuorodą.

O jei turite klausimų apie SIXT automobilių nuomos teikiamas paslaugas, peržiūrėkite Dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) skiltį arba susisiekite su mumis.

Išsirinkite automobilį

Kodėl SIXT+ prenumerata?

Pagal individualius poreikius

Platus automobilių pasirinkimas
Nauji ir mažai naudoti automobiliai
Mėnesio ridos pasirinkimas

Ekonomiška

Jokių automobilio įsigijimo išlaidų
Fiksuotas mėnesio mokestis
Atšaukimas bet kuriuo metu

Viskas įskaičiuota

Draudimas
Techninė priežiūra ir nusidėvėjimas
Vasarinės ir žieminės padangos

Kaip prenumeruoti automobilį su SIXT+?

1. Išsirinkite automobilį

SIXT+ parką sudaro populiarūs ekonominės, kompaktinės ir verslo klasės modeliai.

2. Pateikite paraišką

Išsiųskite paraišką, o SIXT+ klientų konsultantas su jumis susisieks per vieną (1) darbo dieną.

3. Pasirašykite sutartį ir atlikite mokėjimą

Pasirašę sutartį, sumokėkite sutarties mokestį ir pirmojo mėnesio mokestį.

4. Gaukite automobilį ir važiuokite

Automobilį galite iš karto pasiimti SIXT+ automobilių parke arba pasirinkti pristatymą į namus.
Kilus klausimų:

Atsisiųsti SIXT+ BALTICS programėlę